Yerel Trafik Rehberi Eğitimi

 

Gemiadamları Yönetmeliği Madde 13 gereği Türk Boğazları, İzmit ve İzmir Körfezleri içerisinde bulunan iskeleler arasındaki yerel trafikte düzenli seferler yapan ve yüz yada daha fazla yolcu kapasitesine sahip her türlü gemide Kaptan olarak görev yapacak olan gemiadamlarının yerel trafik rehberi konusunda 2 gün süreli eğitime katılmaları gerekmektedir..

Kimler Eğitime Katılabilir?

Yerel trafikte düzenli sefer yapan yolcu gemilerinde Kaptan olanların veya olacakların katılabileceği eğitim programıdır. İzmir Körfezinde çalışmakta olan kurumlara ait yolcu gemilerinde çalışan Kaptanlar katılabilmektedir. Eğitim programı İzmir Liman Başkanlığının direktifi doğrultusunda ve İzmir Körfezinde çalışacağınız firmaların talebi ile düzenlenmektedir.

Eğitim Süresi Ne Kadar? En Yakın Eğitim Ne Zaman Açılacak?

Yerel Trafik Rehberi Eğitimi 2 gündür. Eğitim Dokuz Eylül Üniversitesi, Denizcilik Fakültesi tarafından gerçekleştirilmektedir.

Eğitimler hangi saatler arasında verilecek? Devam etmek zorunda mıyız?

Eğitim saatlerimiz 09:00 - 16:00 olup, devamsızlık hakkı yoktur ve devamsızlık halinde eğitim kaydı iptal edilmektedir.

Ders Programı Nasıl Hazırlandı? Hangi Konu Başlıkları Var?

Yerel Trafik Rehberi eğitim içeriği idarece hazırlanmış olan İzmir Körfezi Yerel Trafik Rehberi, Denizde Çatışmayı Önleme Tüzüğü ve mevzuat bilgisinden oluşmaktadır.

Nasıl Kayıt Yaptırmalıyım? Hangi Belgeler Lazım Olacak?

Yerel Trafik Rehberi eğitimi  için kayıtlar İzmir Körfezinde çalışmakta olan kurumlarca liman başkanlığına bildirilerek Denizcilik Fakültesine ulaşmaktadır. Eğitimlere liman başkanlığı bilgisi olmadan kayıt yapılmaz. Konuyla ilgili bilgi almak için iletişim formumuzu kullanabilir veya 0 232 301 8855 numaralı telefonu arayabilirsiniz. 

Diğer sorularınız için ofis Tel: 0 232 301 8855