İleri Yangınla Mücadele Eğitimi

 

Gemiadamları Yönetmeliği Madde 23'de belirtildiği üzere STCW sözleşmesi VI/2 kuralı ile kod bölümünün A-VI/3 kısmı hükmü uyarınca yangınla mücadele işlemlerini denetlemek üzere görevlendirilen tüm zabitler için zorunlu bir eğitimdir.

Kimler Eğitime Katılabilir?

İleri yangın eğitimi tüm zabitlerce alınması gereken bir eğitim olduğundan tüm güverte zabitlerinin katılabileceği eğitim programıdır.

Eğitim Süresi Ne Kadar? En Yakın Eğitim Ne Zaman Açılacak?

İleri yangın eğitim süresi 3 gündür. Eğitimin en az 1 günü Urla İskele yerleşkemizdeki yangın istasyonunda yapılmaktadır. Kayıtlar sürekli olup kayıt yaptırmak için iletişim formunu kullanabilirsiniz.

Eğitimler hangi saatler arasında verilecek? Devam etmek zorunda mıyız?

Eğitim saatlerimiz 09:00 - 16:00 olup, devamsızlık hakkı yoktur ve devamsızlık halinde eğitim kaydı iptal edilmektedir.

Ders Programı Nasıl Hazırlandı? Hangi Konu Başlıkları Var?

İleri yangın eğitimi içeriği; gemilerde yangınla mücadele çalışmalarını denetlenmesi, yangın ekiplerinin organizasyonu, yangın tespit ve yangın söndürme sistemleri ve teçhizatlarının denetim ve kullanımı, yangınla ilgili kazaların araştırılması ve raporlanması başlıklarından oluşmaktadır.

Nasıl Kayıt Yaptırmalıyım? Hangi Belgeler Lazım Olacak?

İleri Yangın eğitimimize kayıt yaptırmak için iletişim formumuzu kullanabilir veya 0 232 301 8855 numaralı telefonu arayabilirsiniz. Sizlere bildirilecek kurs başlangıç gününde ofise uğrayıp diğer gerekli belgeleri (2 fotograf, nüfus cüzdan fotokopisi) teslim edebilirsiniz.

Diğer sorularınız için ofis Tel: 0 232 301 8855