Turkish Strait Safe Passage Training

 

(TST)

 

Türk Boğazları Emniyetli Geçiş Eğitimi


Kendine has özellikleri ile dünyadaki önemli yoğun trafik geçişlerinden olan Türk Boğazları'nın tüm özellikleri ile aktarılması ve bu sayede seyir, can, mal ve çevre emniyetinin geliştirilmesi hedeflenmektedir. 

Kimler Eğitime Katılabilir?

Eğitime başta gemi Kaptanları olmak üzere tercihen gemi tecrübesine sahip olan herkes katılabilir.

Eğitim Süresi Ne Kadar? En Yakın Eğitim Ne Zaman Açılacak?

Türk Boğazları eğitim süresi 1 gündür. Kayıtlarımız sürekli olup genellikle özel talep ile açılmaktadır. Kayıt için iletişim formunu kullanabilirsiniz.

Eğitimler hangi saatler arasında verilecek? Devam etmek zorunda mıyız?

Eğitim saatlerimiz 09:00 - 16:00 saatleri arasındadır. 

Ders Programı Nasıl Hazırlandı? Hangi Konu Başlıkları Var?

Türk Boğazları eğitimi öncelikle yaşanan gemi kazalarının incelenmesi ile başlamaktadır. Türk Boğazlarının coğrafi yeri, fiziki yapısı, ulusal ve uluslararası gelişmeler, mevzuat, deniz trafiği ve ilgili kuruluşlar, Türk Boğazları kılavuzluk ve römorkörcülük hizmetleri, denetimler, seyir kuralları ve seyir özellikleri, akıntı ve hava olaylarının boğaza etkisi ile birlikte simülasyon senaryolarının uygulanması şeklindeki eğitim içeriği aktarılmaktadır.

Nasıl Kayıt Yaptırmalıyım? Hangi Belgeler Lazım Olacak?

TST eğitimimize kayıt yaptırmak için iletişim formumuzu kullanabilir veya 0 232 301 8855 numaralı telefonu arayabilirsiniz. Sizlere bildirilecek kurs başlangıç gününde ofise uğrayıp diğer gerekli belgeleri (2 fotograf, nüfus cüzdan fotokopisi) teslim edebilirsiniz.

Diğer sorularınız için ofis Tel: 0 232 301 8855