Shipboard Safety Officer Training

 

(SSAO)

 

Gemi Emniyet Zabiti Eğitimi


Gemi Emniyet Zabiti (SSAO) eğitimi denizde yaşanan kazaların azaltılması amacıyla ve emniyeti geliştirmeye yönelik hazırlanmış eğitim programıdır.

Kimler Eğitime Katılabilir?

Eğitime Gemi Emniyet Zabiti olarak görevlendirilmiş/görevlendirilecek personel katılabilir.

Eğitim Süresi Ne Kadar? En Yakın Eğitim Ne Zaman Açılacak?

SSAO eğitim süresi 2,5 gündür. 3 kişinin kayıt yaptırması halinde açılan bir eğitim olup kayıt yaptırmak için iletişim formunu kullanabilirsiniz.

Eğitimler hangi saatler arasında verilecek? Devam etmek zorunda mıyız?

Eğitim saatlerimiz 09:00 - 16:00 olup, devamsızlık hakkı yoktur ve devamsızlık halinde eğitim kaydı iptal edilmektedir.

Ders Programı Nasıl Hazırlandı? Hangi Konu Başlıkları Var?

Gemilerde emniyet kültürünün geliştirilmesi ve emniyetin tüm çalışanların sorumluluğunda olduğu bilinciyle STCW 2010 AII/2 ve AIII/2 ve IMO Model Course 3.11 (Marine Accident & Incident Investigation) içerikleri doğrultusunda verilmektedir. SSAO eğitimi; ISM Kod genel tanıtımı ve bilgilendirilmesi, gemi emniyet zabitinin kimliği ve görevleri, sağlık, emniyet ve çevre ile ilgili düzenleyici kurallar, emniyet kavramı, örgüt kültürü ve emniyet kültürü, gemide emniyet kültürünü geliştirmeye yönelik uygulamalar, risk kavramı, risk yönetimi ve risk düşürücü faaliyetler, kriz yönetimi, yakın kaza ve kaza olaylarının raporlanması, kayıt tutmanın önemi, stres ve yorgunluğun gemi çalışma hayatına ve emniyetine etkisini içermekte ve örnek olay incelemeleri ile  tamamlanmaktadır.

Nasıl Kayıt Yaptırmalıyım? Hangi Belgeler Lazım Olacak?

SSAO eğitimimize kayıt yaptırmak için iletişim formumuzu kullanabilir veya 0 232 301 8855 numaralı telefonu arayabilirsiniz. Sizlere bildirilecek kurs başlangıç gününde ofise uğrayıp diğer gerekli belgeleri (2 fotograf, nüfus cüzdan fotokopisi) teslim edebilirsiniz.

Diğer sorularınız için ofis Tel: 0 232 301 8855