Ship Handling (SH)

 

Gemi Manevrası


Ship Handling eğitimi özellikle tanker tip gemi işletmecisi firmalarda INTERTANKO - TMSA uygulamaları gereği Kaptan ve I. Zabitlerden istenmekte olan bir eğitim programıdır.

Kimler Eğitime Katılabilir?

Eğitime güverte zabitan sınıfı ehliyete sahip ve tercihen gemi tecrübesine sahip olanlar katılabilirler.

Eğitim Süresi Ne Kadar? En Yakın Eğitim Ne Zaman Açılacak?

SH eğitim süresi 2 gündür. 3 kişinin kayıt yaptırması halinde açılan bir eğitim olup sıklıkla açılmaktadır. Kayıtlarımız da sürekli olup kayıt yaptırmak için iletişim formunu kullanabilirsiniz.

Eğitimler hangi saatler arasında verilecek? Devam etmek zorunda mıyız?

Eğitim saatlerimiz 09:00 - 16:00 olup, devamsızlık hakkı yoktur ve devamsızlık halinde eğitim kaydı iptal edilmektedir.

Ders Programı Nasıl Hazırlandı? Hangi Konu Başlıkları Var?

SH eğitimi gemi kullanmanın kuramsal (teorik) bilgilerinden gemi manevrası kavramı ile başlamakta, manevraya etki eden faktörler, dirençler, pivot noktası, devir dairesi, kuvvet kaynakları, demirleme, yanaşma ve ayrılma manevraları, römorkör tipleri ve manevralarda kullanımı, dar kanal, sığ su ve bank etkileri, squat, acil durumlar konu başlıkları ile sürmektedir. Eğitimin ikinci günü ise köprüüstü simülasyon sistemi tanıtımı ve adaptasyon senaryosu ile başlamakta ardından belirlenmiş olan simülasyon senaryolarının uygulanması ve değerlendirme oturumu ile tamamlanmaktadır.

Nasıl Kayıt Yaptırmalıyım? Hangi Belgeler Lazım Olacak?

SH kursuna kayıt yaptırmak için iletişim formumuzu kullanabilir veya 0 232 301 8855 numaralı telefonu arayabilirsiniz. Sizlere bildirilecek kurs başlangıç gününde ofise uğrayıp diğer gerekli belgeleri (2 fotograf, nüfus cüzdan fotokopisi) teslim edebilirsiniz.

Diğer sorularınız için ofis Tel: 0 232 301 8855