Maritime Resource Management

 

(MRM)

 

Deniz Ulaştırması Kaynakları Yönetimi


MRM eğitimi emniyet ve sorumlu davranışları geliştirerek gerçekleşen olaylardaki riskleri minimize etmek amacıyla tasarlanmıştır. Eğitim havacılık sektöründe başlayan ve kazaların azalmasında büyük role sahip CRM (Crew Resource Management) programından yararlanılarak adapte edilmiş insan odaklı bir eğitim programıdır. Swedish Club lisansı ile Türkiye'de bu eğitimi vermeye yetkili ilk kurum olarak eğitimlerimize devam ediyoruz. 

Kimler Eğitime Katılabilir?

Eğitime Kaptan, Baş Mühendis ve tüm zabitlerin yanısıra denizcilik sektöründe faaliyet gösteren şirketlerin yöneticileri, VTS operatörleri ve kaza inceleme uzmanları katılabilirler.

Eğitim Süresi Ne Kadar? En Yakın Eğitim Ne Zaman Açılacak?

MRM eğitim süresi 5 gündür. Kayıt yaptırmak için iletişim formunu kullanabilirsiniz.

Eğitimler hangi saatler arasında verilecek? Devam etmek zorunda mıyız?

Eğitim saatlerimiz 09:00 - 16:00 olup, devamsızlık hakkı yoktur ve devamsızlık halinde eğitim kaydı iptal edilmektedir.

Ders Programı Nasıl Hazırlandı? Hangi Konu Başlıkları Var?

MRM eğitimi Swedish Club Academy lisansı ile verilmekte olan bir eğitim olduğundan tüm dünyada standart haline gelmş olan SCA eğitim programı ve materyalleri kullanılmaktadır. Eğitim içeriğindeki modüller; Durumsal farkındalık, tutum ve yönetim becerileri, kültürel farkındalık, iletişim ve brifingler, meydan okuma ve tepki verme, anlık stratejiler, yetki ve kendine güven, yönetim stilleri, işyükü, gemi hali, hatalarda insan faktörü, yargı ve karar verme, acil durumlarda liderlik, kriz ve kalabalık yönetimi, otomasyon farkındalığı, kılavuz kaptanlar ve VTS'ler ile çalışma şeklinde sıralanmaktadır. Eğitim materyalleri her yıl yenilenmekte olup güncel kaza ve olaylar da aktarılmaktadır.

Nasıl Kayıt Yaptırmalıyım? Hangi Belgeler Lazım Olacak?

MRM kursuna kayıt yaptırmak için iletişim formumuzu kullanabilir veya 0 232 301 8855 numaralı telefonu arayabilirsiniz. Kursa katılım sırasında nüfus cüzdan fotokopisi ve 1 fotograf gerekecektir.

Diğer sorularınız için ofis Tel: 0 232 301 8855