Gemi Güvenlik Zabiti

 

Şirket Güvenlik Sorumlusu

 

Liman Tesisi Güvenlik Sorumlusu

 

 

Uluslararası Gemi ve Liman Tesisi Güvenlik Kodu Uygulama Yönetmeliği gereğince ISPS Kodunun Türk bayraklı gemilerde ve Türkiye'nin deniz yetki alanları içerisinde yer alan liman tesislerinde etkin olarak kullanılmasını teminen istenen bir eğitimdir.

Kimler Eğitime Katılabilir?

Gemilerde kaptana karşı sorumlu olan ve gemi güvenlik planının sürdürülmesi amacıyla görev alacak zabitler gemi güvenlik zabiti (SSO), limanlarda liman tesisi güvenlik planının uygulanması ve geliştirilmesinden sorumlu olan liman tesisi güvenlik sorumluları (PFSO) ve şirketlerde gemi güvenlik değerlendirilmesini hazırlayan, geliştiren ve onaya sunan şirket temsilcilerinin (CSO) katılabileceği bir eğitim programıdır. Ayrıca firmaların talebi üzerinde özel güvenlik firmaları çalışanları ile diğer liman çalışanlarının da ISPS kod ve güvenlik değerlendirmeleri hakkında bilgilendirilmesi amacıyla özel eğitimler düzenlenebilmektedir.

Eğitim Süresi Ne Kadar? En Yakın Eğitim Ne Zaman Açılacak?

Gemi güvenlik zabiti (SSO) eğitim süresi 2 gün, Liman tesisi güvenlik sorumlusu (PFSO) ve Şirket güvenlik sorumlusu (CSO) eğitimleri ise 3 gündür. Kayıtlar sürekli olup kayıt yaptırmak için iletişim formunu kullanabilirsiniz.

Eğitimler hangi saatler arasında verilecek? Devam etmek zorunda mıyız?

Eğitim saatlerimiz 09:00 - 16:00 olup, devamsızlık hakkı yoktur ve devamsızlık halinde eğitim kaydı iptal edilmektedir.

Ders Programı Nasıl Hazırlandı? Hangi Konu Başlıkları Var?

SSO, PFSO ve CSO eğitimleri ISPS Kod gereklerine uygun olarak hazırlanmış olup eğitim içeriğinde genel olarak; ISPS Kod hükümleri, güvenlik seviyeleri, güvenlik planları, görevler, eğitimler ve role talimleri, tehdit değerlendirmesi ve tehdit düzeyi, güvenlik donanımı ve sistemleri, gemi/liman güvenliği, kitle imha silahları, acil durum hazırlıkları ve olayları ile ilgili prosedürler, kriz yönetimi de dahil olmak üzere konu başlıkları bulunmaktadır.

Nasıl Kayıt Yaptırmalıyım? Hangi Belgeler Lazım Olacak?

SSO, PFSO ve CSO eğitimlerimize kayıt yaptırmak için iletişim formumuzu kullanabilir veya 0 232 301 8855 numaralı telefonu arayabilirsiniz. Sizlere bildirilecek kurs başlangıç gününde ofise uğrayıp diğer gerekli belgeleri (2 fotograf, nüfus cüzdan fotokopisi) teslim edebilirsiniz.

Diğer sorularınız için ofis Tel: 0 232 301 8855