İlk Yardım Eğitimi

 

Tıbbi Bakım Eğitimi

 

Gemiadamları Yönetmeliği Madde 21'de belirtildiği üzere STCW sözleşmesi VI/4 kuralı ile kod bölümünün A-VI/4 kısmı hükmü uyarınca İlk Yardım Eğitimi tüm zabitler için ve Tıbbi Bakım Eğitimi ise birinci zabit ve kaptanlar için zorunludur.

Kimler Eğitime Katılabilir?

İlkyardım eğitimi temel STCW belgelerine ilaveten tüm zabitlerce alınması gereken bir eğitim olduğundan tüm güverte zabitlerinin ve tıbbi bakım eğitimi de tüm birinci zabit ve kaptanlar için istendiğinden bu ehliyetlere sahip olanların katılabileceği eğitim programlarıdır.

Eğitim Süresi Ne Kadar? En Yakın Eğitim Ne Zaman Açılacak?

Eğitimler bütünleşik olarak verilmektedir. Bu durumda hem ilk yardım hem de tıbbi bakım bütünleşik olarak yapıldığında eğitim süresi 4 gündür. Kayıtlar sürekli olup kayıt yaptırmak için iletişim formunu kullanabilirsiniz.

Eğitimler hangi saatler arasında verilecek? Devam etmek zorunda mıyız?

Eğitim saatlerimiz 09:00 - 16:00 olup, devamsızlık hakkı yoktur ve devamsızlık halinde eğitim kaydı iptal edilmektedir.

Ders Programı Nasıl Hazırlandı? Hangi Konu Başlıkları Var?

İlk yardım eğitimi içeriği; ilk yardım tanımı ve uygulamaları, ilk yardım seti ve içeriği, insan vücudunun yapısı ve işlevleri, gemide zehirli maddeler ile ilgili hususlar, hasta ve yaralıların muayenesi, kalp ile ilgili rahatsızlıklarda, kanamalarda, omurga yaralanmalarında, yanıklarda ve kırıklarda ilk yardım, kurtarılan kişilere tıbbi bakım, sterilizasyon konu başlıklarından oluşmaktadır. Tıbbi bakım eğitimi ise; ilk yardım içeriğine ilave olarak tıbbi bakım tanımı, kazaya uğrayanların bakımı, hasta bakım yöntemleri, hastalıklar, hastalık önleme, tıbbi kayıtların tutulması, telsizle tıbbi yardım istenmesi başlıklarından oluşmaktadır.

Nasıl Kayıt Yaptırmalıyım? Hangi Belgeler Lazım Olacak?

İlk Yardım ve Tıbbi Bakım eğitimlerimize kayıt yaptırmak için iletişim formumuzu kullanabilir veya 0 232 301 8855 numaralı telefonu arayabilirsiniz. Sizlere bildirilecek kurs başlangıç gününde ofise uğrayıp diğer gerekli belgeleri (2 fotograf, nüfus cüzdan fotokopisi) teslim edebilirsiniz.

Diğer sorularınız için ofis Tel: 0 232 301 8855