Hazardous Materials Awareness Training

 

(HAZMAT)

 

Tehlikeli / Zararlı Maddeler Farkındalık Eğitimi

 

(HAZMAT)


HAZMAT (Hazardous Materials Awareness Training - Tehlikeli / Zararlı Maddeler Farkındalık) eğitimi STCW 2010 Manila gereklilikleri içerisinde yer bulmuş, ayrıca STCW sözleşmesindeki değişiklikler ile yürürlüğe girmiştir. AB ülkeleri bayraklarındaki gemilerde çalışacak gemiadamı ve zabitablar için istenen temel seviyede tanımlanmış bir eğitimdir.

Kimler Eğitime Katılabilir?

Eğitime tüm zabitler başvurabilirler.

Eğitim Süresi Ne Kadar? En Yakın Eğitim Ne Zaman Açılacak?

HAZMAT eğitim süresi 2 gündür. Şu anda özel eğitim olarak görüldüğünden en az 3 kişiye ulaşıldığında eğitim planlanmaktadır. Kayıt yaptırmak için telefon ile ulaşabilir veya iletişim formunu kullanabilirsiniz.

Eğitimler hangi saatler arasında verilecek? Devam etmek zorunda mıyız?

Eğitim saatlerimiz 09:00 - 16:00 olup, devamsızlık hakkı yoktur ve devamsızlık halinde eğitim kaydı iptal edilmektedir.

Ders Programı Nasıl Hazırlandı? Hangi Konu Başlıkları Var?

HAZMAT eğitimi STCW Manila toplantısı sonrasında STCW Bölüm B-V/b ve Bölüm B-V/c gereklerine yöneliktir. Temel konu başlıkları ise genel farkındalık, mevzuat farkındalığı, tehlikeli yük sınıflandırması ve özel gereklilikleri, acil durum operasyonları hakkında temel bilgilendirme ve tehlikeli yüklerin elleçlenmesi şeklinde sıralanmaktadır. Eğitim içeriği hem IMDG Code hem de CFR 49 gereklerine uygun olarak hazırlanmıştır.

Nasıl Kayıt Yaptırmalıyım? Hangi Belgeler Lazım Olacak?

HAZMAT eğitim programımıza kayıt yaptırmak için iletişim formumuzu kullanabilir veya 0 232 301 8855 numaralı telefonu arayabilirsiniz. Kursa katılım sırasında nüfus cüzdan fotokopisi ve 2 fotograf gerekecektir.

Diğer sorularınız için ofis Tel: 0 232 301 8855