GOC & ROC Trainings

 

GOC ve ROC Eğitimleri


Hem GOC hem de ROC eğitimleri "Telsiz Operatör Yeterlilikleri ve Sınav Yönetmeliği", STCW AIV/2 ve IMO Model Course 1.25 gereklerine uygun olarak hazırlanmıştır.

Kimler Eğitime Katılabilir?

Eğitime 17 yaşından büyük, en az ortaokul veya ilköğretim mezunu olanlar başvurabilirler.

Eğitim Süresi Ne Kadar? En Yakın Eğitim Ne Zaman Açılacak?

GOC (General Operator Certificate-Genel Telsiz Operatör Yeterliliği) için eğitim süresi 13 gündür.

ROC (Radio Operator Certificate-Tahditli Telsiz Operatör Yeterliliği) için ise eğitim süresi 7 gündür.

GOC ve/veya ROC eğitimleri idare tarafından ilan edilen uygulama sınav tarihlerine göre planlanmakta olup genellikle sınav tarihlerinden 1 ay öncesinde  10 kişilik kontenjanın dolması ile açılmaktadır. Eğitim programlarına kayıt yaptırmak için iletişim formunu kullanabilirsiniz.

Eğitimler hangi saatler arasında verilecek? Devam etmek zorunda mıyız?

Eğitim saatlerimiz 09:00 - 16:00 olup, devamsızlık hakkı yoktur ve devamsızlık halinde eğitim kaydı iptal edilmektedir.

Ders Programı Nasıl Hazırlandı? Hangi Konu Başlıkları Var?

GOC eğitim içeriği; deniz haberleşmesi ile ilgili kavramlar, GMDSS Sistemi ve deniz mobil araçları, GMDSS rutin haberleşme prosedürü, GMDSS kapsamında bulunan rutin haberleşme sistemleri ve bunların kullanılması, GMDSS tehlike haberleşme prosedürleri, GMDSS kapsamında bulunan tehlike emniyet sistemleri ve bunların kullanımları, GMDSS ekipmanlarının bakım ve tutumlarını içermektedir.

ROC eğitim içeriği; GMDSS haberleşmesi ile ilgili kavramlar, GMDSS genel konsepti, periyodik testler ve kontroller, yersel sistemin çalıma prensibi, VHF ve VHF DSC cihazları ve kullanımı, INMARSAT Sistemi ve cihazların özellikleri, zorunlu dinlenecek frekanslar, arama kurtarma operasyonları (SAR), deniz güvenlik bilgi sistemleri, GMDSS kapsamında bulunan tehlike emniyet sistemleri ve bunların kullanımlarını içermektedir.

Nasıl Kayıt Yaptırmalıyım? Hangi Belgeler Lazım Olacak?

GOC ve ROC eğitimlerimize kayıt yaptırmak için iletişim formumuzu kullanabilir veya 0 232 301 8855 numaralı telefonu arayabilirsiniz. Sizlere bildirilecek kurs başlangıç gününde ofise uğrayıp diğer gerekli belgeleri (2 fotograf, nüfus cüzdan fotokopisi) teslim edebilirsiniz.

Diğer sorularınız için ofis Tel: 0 232 301 8855