ECDIS

 

Elektronik Harita Gösterim Sistemi


ECDIS eğitimi STCW 2010 değişiklikleri sonrasında BRM eğitimi gibi zorunlu hale gelmiş STCW eğitim programlarındandır.

Kimler Eğitime Katılabilir?

Eğitim güverte zabitan sınıfı ehliyete sahip olanların 2016 sonuna kadar tamamlanması gereken bir eğitim olup bu grupta bulunanlar katılabilirler.

Eğitim Süresi Ne Kadar? En Yakın Eğitim Ne Zaman Açılacak?

ECDIS eğitim süresi Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığının direktifleri doğrultusunda 5 gün olarak gerçekleştirilmektedir. Sıklıkla açılan bir eğitim olduğundan kayıtlar sürekli olup kayıt yaptırmak için iletişim formunu kullanabilirsiniz.

Eğitimler hangi saatler arasında verilecek? Devam etmek zorunda mıyız?

Eğitim saatlerimiz 09:00 - 16:00 olup, devamsızlık hakkı yoktur ve devamsızlık halinde eğitim kaydı iptal edilmektedir.

ECDIS Eğitimi İçeriğinde Ne Var?

ECDIS eğitimi elektronik harita tipleri, ECDIS bilgisi, ECDIS gösterimi, sensörler, ana seyir fonksiyonları ve ayarları, rota planlama için özel fonksiyonlar, rota gözetimi için özel fonksiyonlar, sistem güncellemeleri, diğer seyir fonksiyonları ve kullanımı, gösterilen hatalı bilgiler yorumlama hataları, durum göstericiler, alarmlar, dokümantasyon, bilgilerin doğruluğu, destekleme, ECDIS'e aşırı güvenmenin riskleri üzerine odaklanmaktadır.

Nasıl Kayıt Yaptırmalıyım? Hangi Belgeler Lazım Olacak?

ECDIS kursuna kayıt yaptırmak için iletişim formumuzu kullanabilir veya 0 232 301 8855 numaralı telefonu arayabilirsiniz. Sizlere bildirilecek kurs başlangıç gününde ofise uğrayıp diğer gerekli belgeleri (3 fotograf, nüfus cüzdan fotokopisi) teslim edebilirsiniz.

Diğer sorularınız için ofis Tel: 0 232 301 8855