Petrol ve Kimyasal Tankerlerinde

 

Yük İşlemleri Temel Eğitimi

 

 

Gemiadamları Yönetmeliği Madde 22 hükümleri doğrultusunda STCW sözleşmesine uyumlu olarak petrol ve kimyasal tankerlerde çalışan tüm gemiadamları "petrol ve kimyasal madde tankerlerinde yük işlemleri için temel eğitimi" almak zorunda olup eğitim bu amaçla yapılmaktadır.

Kimler Eğitime Katılabilir?

Tankerlerde çalışan / çalışacak tüm gemiadamları bu eğitime katılabilirler.

Eğitim Süresi Ne Kadar? En Yakın Eğitim Ne Zaman Açılacak?

Petrol ve Kimyasal Tankerleri Yük İşlemleri Temel Eğitimleri 2 gündür. Eğitimlerin açılabilmesi için en az 6 kayıt bulunması gerekmektedir. Kayıtlar sürekli olup kayıt yaptırmak için iletişim formunu kullanabilirsiniz.

Eğitimler hangi saatler arasında verilecek? Devam etmek zorunda mıyız?

Eğitim saatlerimiz 09:00 - 16:00 olup, devamsızlık hakkı yoktur ve devamsızlık halinde eğitim kaydı iptal edilmektedir.

Ders Programı Nasıl Hazırlandı? Hangi Konu Başlıkları Var?

Petrol Kimyasal Tankerleri Yük İşlemleri Temel Eğitim içerikleri Gemiadamları Eğitim ve Sınav Yönergesi gereklerine uygun olarak ve sınırlı olmamak üzere; tankerler hakkında temel bilgi, yük işlemleri hakkında temel bilgi, petrol ve kimyasalların fiziksel özellikleri hakkında temel bilgi, tanker emniyet kültürü ve emniyetli yönetimi, tanker işlemleri ile ilişkili tehlikeler, tehlikeli durumların kontrolü, malzeme emniyet bilgi kartı, gaz ölçüm cihazları ve benzer donanımın düzgün kullanımı ve fonksiyonları, emniyet donanımı ve koruyucu aygıtların düzgün kullanımı, personel emniyeti, MSDS'e göre ilk yardım, tankerlerde yangın ve yangınla mücadele, acil durum işlemleri konularını içermektedir.

Nasıl Kayıt Yaptırmalıyım? Hangi Belgeler Lazım Olacak?

Petrol ve Kimyasal Tankerlerinde Yük İşlemleri Temel Eğitimimize kayıt yaptırmak için iletişim formumuzu kullanabilir veya 0 232 301 8855 numaralı telefonu arayabilirsiniz. Sizlere bildirilecek kurs başlangıç gününde ofise uğrayıp diğer gerekli belgeleri (2 fotograf, nüfus cüzdan fotokopisi) teslim edebilirsiniz.

Diğer sorularınız için ofis Tel: 0 232 301 8855