ARPA Radar Eğitimi

ARPA (Automatic Radar Plotting Aids) Radar Eğitimi uluslararası sularda çalışan ve ARPA Radar ekipmanı bulunan gemilerde görev yapan tüm güverte seyir vardiyasından sorumlu zabit ve kaptanların alması gereken bir eğitim programı olup otomatik radar plotlama yardımcısının doğru kullanımının sağlanması hedeflenmektedir.

Kimler Eğitime Katılabilir?

Eğitime uluslararası sularda çalışan ve ARPA radar ekipmanı bulunan gemilerde görev yapan, güverte zabitan sınıfında yer alan zabit ve kaptan ehliyetlerine sahip olanlar başvurabilirler.

Eğitim Süresi Ne Kadar? En Yakın Eğitim Ne Zaman Açılacak?

ARPA Radar eğitimi 3 gündür. Kayıtlar sürekli olup kayıt yaptırmak için iletişim formunu kullanabilirsiniz.

Eğitimler hangi saatler arasında verilecek? Devam etmek zorunda mıyız?

Eğitim saatlerimiz 09:00 - 16:00 olup, devamsızlık hakkı yoktur ve devamsızlık halinde eğitim kaydı iptal edilmektedir.

Ders Programı Nasıl Hazırlandı? Hangi Konu Başlıkları Var?

ARPA Radar eğitimi içeriğinde yer alan konu başlıkları; ARPA Radar tanıtımı, IMO Performans Standartları, ARPA gösterim karakteristikleri, ARPA'ya aşırı güvenmenin riskleri, ARPA gösteriminin kurulması ve sürdürülmesi, performansı etkileyen faktörler, hedef izleme yeteneği ve sınırlılıkları, ARPA görüntülerinde güncel değişimlerden oluşmaktadır. Eğitim hem teorik hem de simülatör uygulamaları ile desteklenen uygulama eğitimleri ile verilmektedir.

Nasıl Kayıt Yaptırmalıyım? Hangi Belgeler Lazım Olacak?

ARPA Radar eğitimimize kayıt yaptırmak için iletişim formumuzu kullanabilir veya 0 232 301 8855 numaralı telefonu arayabilirsiniz. Sizlere bildirilecek kurs başlangıç gününde ofise uğrayıp diğer gerekli belgeleri (2 fotograf, nüfus cüzdan fotokopisi) teslim edebilirsiniz.

Diğer sorularınız için ofis Tel: 0 232 301 8855